Na tzv. vejminku nabizíme ubytování zdarma i komerční ubytování. 

Ubytování zdarma

Osoby, které mají nárok na bezplatné ubytování, jsou studenti, badatelé a umělci, kteří hledají klidné místo pro svoji práci, dále lidé z neziskových organizací . Pokoj mohou k bezplatnému pobytu využít také členové sdružení, pokud jsou členy aspoň 3 roky. Právo na využití pokoje mají také nejbližší příbuzní člena – manžel, manželka, děti, případně další osoby, za které se člen zaručí. Délka ubytování je od jednoho dne do dvou týdnů. Žádost o ubytování je posuzována  individuálně.

Zájemci o ubytování se mohou obracet na Františku Jirousovou. Email: frantiska.j@centrum.cz nebo telefon 776 564 185. Zájemce zaplatí zálohu 1000 Kč na účet sdružení. Ta je vrácena po ukončení ubytování a předání pokoje ve stavu, v jakém ho přejímal.

Pomoc s prací: Všichni, kdo budou na statku pobývat, mohou zaplatit dobrovolný příspěvek nebo pomoct s prací na statku. Konkrétně se domluvíme až podle situace.  

Tento typ ubytování nabízíme od 1. září 2014. 

 

Komerční ubytování

Komerční ubytování nabízíme přes službu Airbnb a Booking.com (hledejte Dačice - "Útulný domek s malou zahrádkou")

Cena za noc je cca 550 Kč (mírně to variuje podle poptávky). Příplatek za další osobu činí 20 %. 

Vybavení pokoje

V pokoji jsou 3 lůžka (jedna rozkládací pohovka), psací stůl, kamna na dřevo, kuchyňská linka. Dále je zde wifi, elektrický vařič, varná konev, french press, kytara a bohatě vybavená knihovna.

V pokoji jsou připravena čistá prostěradla, povlaky a ručníky. Místnost je vždy před nastěhováním nového obyvatele uklizena. Koupelna s teplou vodou, sprchou a vytápěním pomocí roury od kamen, se nachází hned vedle v chodbě. V dřevníku je nařezané dřevo na topení. 

 

Přednost při ubytování

Pokud by se ale časem stalo, že by zájemců bylo více, než může pokoj pojmout, přednost budou mít studenti, badatelé či umělci, kteří hledají klidné místo na práci (tvůrčí práce všeho druhu, psaní diplomky, článku, knihy nebo básnické sbírky, malování a kreslení, fotografování, sochařské práce apod.). 

 

Okolí

Samotná vesnička Prostřední Vydří, ve které se statek nachází, je zajímavá hlavně tím, že ačkoli zde není jediný obchod, hospoda či jakákoli veřejná budova, občané jsou přátelští, mladí lidé zůstávají ve vesnici a staví zde nové domy, a na návsi je možno občas pozorovat čilý ruch.

V Kostelním Vydří, vzdáleném od statku jen 2 km, se nachází karmelitánský klášter, ve stejné vesnici je také hrob Ivana Martina Jirouse. Statek je obklopen půvabnou zemědělskou krajinou Vysočiny, jeho nejbližší okolí nabízí možnost koupání, v hojné míře sbírání hub a borůvek, nebo návštěvu židovského hřbitova uprostřed lesů.
6 km od statku je město Dačice, město Slavonice je vzdáleno 17 km. Google maps

.