26.8.2012, Srpen 2012 - Jde to dobře. A v září vyhlašujeme brigádu

 

(Zprávu napsala Františka Jirousová)

___

Byla jsem se ve Vydří podívat a jde to dobře! Studna je vyspárovaná až nahoru, přitéká tam silný a napohled čistý pramen (necháme si udělat ale rozbor vody, takže zatím není jisté, jak to bude). S panem Prokůpkem, který si to tam k mé radosti převzal na starost, jsme domluvili další práce, všechno za pomoci lidí z vesnice. Peníze zatím ještě nějaké máme, díky členům, takže pořád můžeme tyhle drobnější opravy financovat. (Členů je teď kousek přes 60)

___

Přijely mi tam dvě velmi milé "delegace". Jedni z nich dokonce měli zájem o ubytování už na příští rok. Nu, to je pro nás výzva. Pokoj pro hosty by se mohl stihnout do zimy, ale koupelna je v takovém jakoby žádném stavu. - Mám taky radost z toho, jak se tam některým lidem libí, právě že z fotek není až tak poznat, jakou zvláštní atmosféru to místo má. Není to pro každého, ale teď vidím, že jsou skutečně lidé, kterým se líbí právě tohle a že myšlenka s ubytováním není žádná utopie.

___

Také mi bylo psáno, že bysme měli na tyhle stránky dávat i jiné informace, než zprávy o stavbě. To je jistě pravda, ale upřímně, nemám na to naprosto žádný čas. Marta mi hodně pomáhá hlavně s administrativou (bez ní bych to vůbec nezvládla), ale na nic jiného čas nemáme. Každá z nás má kromě téhle akce ještě svoji vlastní činnost, které se nutně musíme věnovat, tak jsme rády, že je to aspoň takhle. A bratr Daniel, třetí zakladatel sdružení, je teď po maturitě a užívá si zaslouženého odpočinku a připravuje se na další studium, takže po něm také nechceme, aby se staral o stránky. (Ale v září rozjede zase nějaký svůj plán týkající se Magorova statku. - Všichni děláme, co můžeme).

___

Brigáda - 2. polovina září

Ve druhé polovině září budeme vyhlašovat brigádu. Bude třeba odkopat hodně země z jedné místnosti (z té, kde jsou uhlilé trámy), aby byla připravená k opravě střechy v říjnu, případně uklidit binec ze spadlé stodoly a roztřídit ho. Zeď pod střechou určenou k opravě vyspraví místní zedníci, to jsem už domluvila, ale právě na celkový úklid té místnosti by bylo fajn najít nějaké akční kopáče. Krumpáče zajistím :) A možná jednu paní na vaření (či muže, nevím proč by měly vařit jen ženy). Já vařit nijak zvlášť neumím a učit se to, s dovolením, zatím nehodlám.

Stačí 3-4 lidi, ubytování zajištěno (na matracích v sednici, to je ta místnost s jámou, je tam také palanda, případně se dá být ve stanu), jídlo snad taky bude, každý si ostatně může vařit v nejhorším sám, nebo se dá jezdit na dobré a levné obědy do Dačic, 6 km, také v Mysleticích (3 km) je hospoda. Sdružení proplatí náklady za cestu. Myslím, že ve 3 lidech se to dá v pohodě stihnout za týden. Já ve Vydří nejspíš po celou dobu nebudu, musím napsat nějaký článek, na který mám grant ze školy. Ale jistě to půjde i beze mě. Zájemci o brigádu ať se hlásí na frantiska.j@centrum.cz nebo pomocí zpráv tady na stránkách.  - Brigáda se bude konat pouze v případě, že bude hotová studna a zjistí se, že je v ní pitná voda. Pokud ne, musíme to vymyslet nějak jinak...

___

Díky všem a zdravím všechny příznivce.

F.